ÜRÜN ORJİNALMİ ? DEĞİLMİ ?

Gönderen ferdi 04/01/2018 0 Yorumlar E-sigara Hakkında Bilgi Yazıları,

 

ALDIĞINIZ ELEKTRONİK SİGARA ÜRÜNÜ GERÇEKTEN ORJİNAL Mİ ? YOKSA SAHTEMİ ? NASIL KONTROL EDECEKSİNİZ  ?

 

Elektronik sigara satın aldınız ancak aldığınız ürünün orjinal olup olmadığını bilmiyorsunuz.

Öncelikle www.turkiyelektroniksigara.com sitesinden yaptığınız tüm ürünlerin orjinal olduğunu belirtmek isteriz.Tabiki bunu kontrol etmeniz ve çevrenizde sahte ürün kullananları uyarmak için yapmanız gerekenleri sizlere bildirmek bizim görevimizdir.

Çünkü sahte elektronik sigaralar ile hem kendi sağlığınızı hemde çevrenizdekileri tehlikeye attığınız gibi sahte ürüne orjinal ücret ödeyerek kandırılmış oluyorsunuz.

Bu yazımızda sizlere gerçek ürünü ayırt edebilmeniz için yapmanız gerekenleri büyük bir titizlikle maddeler halinde aktaracağız.

 

1- MARKALARIN GÜVENLİK KOD UYGULAMASI 

 

Bu uyguluma en basit ve en güvenli kontrol mekanizmasıdır.Markalar sahte ürünlere karşı güvenlik uygulamalarını geliştirip kendi orjinal sitelerinde satın alınan ürünün orjinal olup olmadığını kontrol etmeleri için kullanıcılara hizmet vermektedir.

Aşağıda tüm markaların sitelerindeki orjinal kontrol ürün sorgulama ekranlarına ulaşabilirsiniz.

 

Vaporesso Orjinal Ürün Sorgulama

Anasayfa en alt sağ kısım üzerinden orjinal ürün sorgulamasını yapabilirsiniz.

https://www.vaporesso.com/


Vaporesso marka ürününüz için aşağıda verilen örnekte olduğu gibi kutu içerisindeki kartta yazan scratch and check (kazı ve kontrol et) alanını kazıyarak  kontrol işlemini sağlayabilirsiniz.Yukarıda belirttiğimiz sayfa üzerinden ortaya çıkan numaraları belirtilen alana girerek ürünün orjinal olup olmadığını öğrenebilirsiniz

 

 

Joyetech Orjinal Ürün Sorgulama

 

Joyetech markası için şu sayfa üzerinden orjinal ürün sorgulamanızı yapabilirsiniz.

http://www.joyetech.com/support/Joyetech marka ürününüz için aşağıda verilen örnekte olduğu gibi kutu üzerinde bulunan ve scratch check (kazı kontrol et) yazan alanını kazıyarak kontrol işlemini sağlayabilirsiniz. Yukarıda belirrtiğimiz sayfa üzerinden, ortaya çıkan rakamları, belirtilen alana girerek ürünün orjinal olup olmadığını öğrenebilirsiniz


 

Smoktech (Smok) Orjinal Ürün Sorgulama

 

Smok için orjinal ürünlerinizi buradan onaylayabilirsiniz.

https://www.smoktech.com/support
Smoktech (smok) marka ürününüz için aşağıda verilen örnekte olduğu gibi kutu üzerinde bulunan ve scratch check (kazı kontrol et) yazan alanını kazıyarak kontrol işlemini sağlayabilirsiniz. Yukarıda belirrtiğimiz sayfa üzerinden, ortaya çıkan rakamları, belirtilen alana girerek ürünün orjinal olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Barkodu ayrıca telefonunuza indireceğiniz uygulama ile okutarak sorgulamada sağlayabilirsiniz.

 

Eleaf Orjinal Ürün Sorgulama

Eleaf e-sigara için orjinal ürünü bu sayfadan teyid edebilirsiniz.

http://www.eleafworld.com/info/batchcode.phpEleaf marka ürününüz için aşağıda verilen örnekte olduğu gibi kutu üzerinde bulunan ve scratch check (kazı kontrol et) yazan alanını kazıyarak kontrol işlemini sağlayabilirsiniz. Yukarıda belirrtiğimiz sayfa üzerinden, ortaya çıkan rakamları, belirtilen alana girerek ürünün orjinal olup olmadığını öğrenebilirsiniz.


 

Aspire Orjinal Ürün Sorgulama

Aspire elektronik sigara markası için orjinal ürün sargulamasını buradan yapınız.

http://check.aspirecig.com/Aspire marka ürününüz için aşağıda verilen örnekte olduğu gibi kutu üzerinde bulunan ve scratch and check (kazı ve kontrol et) yazan alanını kazıyarak kontrol işlemini sağlayabilirsiniz. Yukarıda belirrtiğimiz sayfa üzerinden, ortaya çıkan rakamları, belirtilen alana girerek ürünün orjinal olup olmadığını öğrenebilirsiniz.


 

 

2- AMBALAJ

Tüm orjinal ürünler kaliteli ambalaj ve kapalı kutu olmalıdır.Doğrulama kodu ve bandrol olan ambalajlar orjinal ürünlerdir.
 

 

3- PAKET İÇERİĞİ 

Tüm orjinal ürünlerde paket içeriği tamdır ve hiçbirşey eksik değildir.

 

 

4- ÜRÜN KALİTESİ

Tüm orjinal ürünleri elinize aldığınızda tasarım ve işçilik olarak kaliteli yapıldığını anlarsınız. Orjinal fotoğraflarıyla karşılaştırıp küçük yada büyük yazılan yazılar logolar hava delikleri kalitesiz kablo gibi faktörler sahte ürün olabileceğine dair bir ipucudur.

 

 

5- SAĞLAMLIK  

Tüm orjinal ürünlerde herbir parça sağlamdır.Herhangi bir parçada (atomizer,mod,tuş ) oynama temassızlık pürüz olmaz.Elinize aldığınızda sizi rahatsız etmez.

 

 

6- KOKU

Orjinal ürünler ağır birşekilde plastik kokmaz.Sahte ürünlerde kalitesiz plastik yüzünden ağır bir koku olur.

 

Yorum Yaz